Skip to main content

Czy były przedsiębiorca ma szansę na oddłużenie i nowe życie?

By 19 marca 2022No Comments

Przedsiębiorca i szybkie oddłużenie? To możliwe. Potwierdza to przygnębiająca i zarazem pozytywna historia jednego z naszych klientów, który prowadził duże przedsiębiorstwo.

Jego firma generowała poważne obroty, ale wymagała mocnego zaangażowania emocjonalnego i czasowego. A to niestety odbijało się na relacjach z bliskimi. Stres związany z pracą klient odreagowywał poprzez alkohol i narkotyki. Silne nałogi przyczyniły się do utraty kontroli nad przedsiębiorstwem. W efekcie doszło do zamknięcia działalności gospodarczej.

Przedsiębiorca i jego oddłużenie

Po kilku latach, gdy nasz klient wygrał walkę z nałogami, okazało się, że ma ponad 50 wierzycieli. Dług urósł do kwoty ponad 2 milionów złotych. Były przedsiębiorca z pomocą naszej kancelarii zdecydował się więc na upadłość konsumencką. Od dwóch lat pozwala na to prawo upadłościowe.

przedsiębiorca oddłużenie

Wniosek o upadłość zakończył się ustaleniem planu spłaty w kwocie 500 zł miesięcznie przez 3 lata. Sąd nie dopatrzył się rażącego niedbalstwa w związku z nałogami, które wyłączały jego odpowiedzialność za czyny w momencie powstania niewypłacalności. Warto podkreślić, że mimo stosunkowo dużych zarobków, plan spłaty uwzględniał wysokie koszty życia, w tym alimentację dzieci.

Reasumując. Dzięki ogłoszeniu upadłości, nasz przedsiębiorca zyskał umorzenie zadłużenia względem kontrahentów, banków, instytucji pożyczkowych oraz instytucji publicznoprawnych. Tym razem historia skończyła się dobrze. Przedsiębiorca oddłużenie w Kancelarii Lege Restrukturyzacje.

Przemysław Furmanek
Ekspert ds. upadłości
Kancelaria Lege Restrukturyzacje

facebook
Twitter
Follow
Pinterest