Skip to main content

Dramat skrajnego zadłużenia

By 6 lipca 202227 lipca, 2022No Comments

Dla swoich bliskich jesteśmy w stanie zrobić wiele, by okazać im pomocną dłoń. Taką samą motywacją kierowała się nasza Klientka, gdy poznała swojego ówczesnego partnera. Początkowo prowadzili wspólnie szczęśliwe życie, które zmieniło się diametralnie, gdy u jej partnera zdiagnozowano nowotwór.

Dramat skrajnego zadłużenia

Wiązało się to nie tylko z długotrwałym leczeniem, ale i znacznymi kosztami. Z uwagi na brak zdolności kredytowej partnera, Kobieta zdecydowała się mu pomóc, w zamian za oferowane wsparcie w spłacie zadłużenia.

Sytuacja nie poprawiała się, a Klientka coraz bardziej popadała w widmo zadłużenia. Wynagrodzenie, które do tej pory było satysfakcjonujące, przestawało wystarczać na regulowanie rosnącego długu. Choroba partnera postępowała, a wraz z nią wysokość zadłużenia. Aby wyjść z tej ciężkiej sytuacji kobieta podjęła decyzję o sprzedaży mieszkania, dzięki czemu w niewielkim stopniu udało się jej spłacić część zobowiązania.

Krytyczny moment nastąpił, gdy pomimo wszelkich prób, partner naszej Klientki zmarł. W tym czasie nie tylko musiała zmierzyć się z samotnością, ale i narastającym zadłużeniem. Jak się okazało miała 20 wierzycieli, a dług urósł do kwoty ponad 200 tysięcy. Z pomocą naszej kancelarii kobieta zdecydowała się na upadłość konsumencką. Wniosek zakończył się ustaleniem planu spłaty w kwocie 200 zł na okres 25 miesięcy.

Reasumując. Dzięki ogłoszeniu upadłości, Klientka zyskała umorzenie zadłużenia, a tym samym gwarancję spokojnego życia bez nieustannych nękań wierzycieli.

Kinga Bernat
Kancelaria Lege Restrukturyzacje

facebook
Twitter
Follow
Pinterest

Leave a Reply